НБУ встановив нові правила для МФО

Національний банк України заявив про посилення контролю над мікрофінансовими організаціями, що видають невеликі кредити. На своїй офіційній сторінці Facebook банк роз’яснив, що закон про посилення контролю почне діяти з 2021 року.

Які зміни очікуються

буде показуватися повна відсоткова ставка по мікрокредитам. Нагадаємо, що в даний час мікрофінансові організації рекламують позики, озвучуючи ставку 0,01% та зірочку. А вже під зірочкою прописуються всі умови швидкої онлайн позики. І для позичальника стає сюрпризом, що, наприклад, така низька відсоткова ставка можлива тільки при оформленні кредиту на 5 днів. А якщо ж кредит оформляється на 14 днів, то з 6 дня ставка збільшується до 2% на добу. 

Як повідомляє джерело https://golos.ua/news/nbu-zayavyl-chto-s-2021-goda-mfo-dolzhny-raskryvat-polnuyu-stavku-po-nebolshym-kredytam, мікрофінансові компанії будуть зобов’язані відразу розкривати повну вартість кредиту з усіма витратами позичальника. 

Сервіс по підбору позик на картку Crezu повідомив, що основний термін швидких онлайн позик, як правило, не перевищує 30 днів. Тому фінансові компанії будуть зобов’язані розкрити повну вартість позики як в рекламному оголошенні, так і на офіційному сайті. В даний час розробляється методика, яка найкращим чином зможе відобразити повну вартість подібних онлайн кредитів.

Позичальник, оформлюючи швидку онлайн позику, не повинен бути введений в оману нульовими ставками. Реальні відсоткові ставки кредиту повинні бути прозорі та фінансово посильні позичальнику. На цьому аспекті робиться акцент з метою підвищити довіру споживачів до такого виду кредитування та зміцнити захист їх прав.

7 жовтня 2020 року президентом підписаний закон, згідно з яким фінансові організації зобов’язуються розкривати всі витрати по кредиту. При цьому уточнюється, що позичка оформлюється на період мінімум 1 місяць, а сума кредиту не перевищує мінімальну заробітну плату (на сьогоднішній день це 5 тисяч гривень). 

Передісторія

З 1 вересня 2020 року Національний банк України зобов’язує всі фінансові установи надавати повну інформацію про свої послуги. Вже майже 4 місяці банки працюють в повному режимі, надаючи ясні та чіткі відомості про свої послуги, як на сайті, так і в рекламі.

В даний час відомство здійснює повний контроль над виконанням фінансовими організаціями вимог щодо розкриття інформації про кредити.